search
close
Home

Institutional

Our services

Foreign trade

Publications

Human Resources

Member Services

Online Transactions

Useful Links Contact
Alternate Text Alternate Text

Institutional

Alternate Text Alternate Text

Our services

Alternate Text Alternate Text

Foreign trade

Alternate Text Alternate Text

Publications

Alternate Text Alternate Text

Human Resources

Alternate Text Alternate Text

Member Services

Alternate Text Alternate Text

Online Transactions

Alternate Text Alternate Text
Facebook Twitter İnstagram
Başkanın Mesajı

Saygıdeğer Üyelerimiz,

2022 yılı Ekim, Kasım aylarında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı tüm oda ve borsalarımızda yeni dönem seçimleri gerçekleştirilmiştir.

Menemen Ticaret Odamızda da 25 Ekim 2022 tarihinde seçimlerimizi yaparak yeni dönem meslek komiteleri üyelerimiz ve meclis üyelerimiz belirlenmiştir. Daha sonrasında yapılan organ seçimlerimizde de Meclis Başkanlığı, Yönetim Kurulu ve Komisyonlarımızın üyeleri belirlenerek seçim sürecimiz tamamlanmıştır.

Tüm bu süreçlerin sonucunda Menemen Ticaret Odamızın Yönetim Kurulu Başkanlığı’na bir kez daha seçilmiş bulunmaktayım. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin 365 Yönetim Kurulu Başkanından biri olmanın onur, gurur ve sorumluluğunu veren siz değerli üyelerimize ve meclisimize bir kez daha sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Ticaretin ve sanayinin hızla geliştiği Menemen ve Foça ilçelerimizi kapsayan odamız, üye sayısını da aynı hızla artırarak 3500’ler seviyesine ulaşmıştır. Bu büyümeyle birlikte sorunlarımızda artmaktadır. Odamızın başlıca görevlerinden olan gerek sektörel, gerek yerel ve gerekse ülkesel sorunları analiz edip, üst birliğimiz olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine ileterek çözümlenmesi için çaba sarfedeceğiz.

 

Değerli Üyelerimiz;

Menemen Ticaret Odası’nın Meslek Komiteleri, Meclisi ve Yönetim Kurulu üyeleri sizlerden aldıkları destek ile bu dönemde de şeffaf, yenilikçi ve güçlü bir oda olabilmenin çabasını gösterecektir.

Bir kez daha siz değerli Menemen Ticaret Odası üyelerine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür eder, daha güçlü bir dönem için, Meslek Komitelerimize, Meclisimize, Yönetim Kurulumuza ve Oda Personelimizi yaptıkları ve yapacakları çalışmalarda başarılar dilerim

 

İzzet SÜSOY

Menemen Ticaret Odası

Yönetim Kurulu Başkanı

Özgeçmiş

İzzet SÜSOY

1966 yılında Ankara´da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara´da tamamladıktan sonra, 1983 yılında üniversite eğitimi için İzmir´e geldi. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümüne kayıt yaptırarak, bu bölümden 1987 yılında mezun oldu. Aynı yıl, aynı üniversitede yüksek lisans eğitimine başladı ve 1989 yılına kadar bu eğitimini sürdürdü.

1989 yılında tekrar Ankara’ya dönen İzzet SÜSOY vatani görevini 1991 yılında tamamlayarak aynı yıl içerisinde bir kamu kurumunda göreve başladı. 1994 yılında kamudaki görevinden ayrılarak Menemen’in Ulukent bölgesinde “Batı Merdane Kauçuk Ltd. Şti.” firmasının ortakları arasına katıldı.

İlçemiz sınırları içerisinde bulunan “Ulukent Sanayi Bölgesi”nde 2003 yılında kurulan Ulukent Sanayicileri Derneği (USAD)’nin bir dönem başkan yardımcılığı ve ardından bir dönemde başkanlık görevini yürüttü.

Menemen Ticaret Odası’nın 2009 yılında gerçekleştirilen seçimleriyle birlikte ilk olarak Oda Meclisine katılan SÜSOY, 2013 yılı seçimlerinde yeniden seçilerek 1,5 Yıl Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, TOBB Delegesi ve Meclis Üyesi görevlerinde yer aldı. Yaklaşık 25 yıldır Menemen’de sanayi ve ticari faaliyetini sürdüren İzzet SÜSOY evli ve iki çocuk babasıdır.

İzzet SÜSOY ilk olarak 24/04/2018 tarihinde gerçekleştirilen Menemen Ticaret Odası Organ seçimlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilmiş ve ardından 25 Ekim 2022 tarihinde gerçekleştirlen MENTO Organ seçimlerinde güven tazeleyerek yeniden Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilmiş ve halen bu görevine devam etmektedir.

Alternate Text Alternate Text

©2022 Menemen Ticaret Odası - Tüm hakları saklıdır.