search
close
Anasayfa

Kurumsal

Hizmetlerimiz

Dış Ticaret

Yayınlar

İnsan Kaynakları

Üye Hizmetleri

Online İşlemler

Faydalı Linkler İletişim
Alternate Text Alternate Text

Kurumsal

Alternate Text Alternate Text

Hizmetler

Alternate Text Alternate Text

Dış Ticaret

Alternate Text Alternate Text

Yayınlar

Alternate Text Alternate Text

İnsan Kaynakları

Alternate Text Alternate Text

Üye Hizmetleri

Alternate Text Alternate Text

Online İşlemler

Alternate Text Alternate Text
Facebook Twitter İnstagram
Başkanın Mesajı

Saygıdeğer Üyelerimiz,

2018 yılı Nisan ayında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı tüm oda ve borsalarda gerçekleştirilen organ seçimlerinin ardından sizlerin teveccühleri ile 24 Nisan 2018 tarihi itibariyle Menemen Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine layık görüldüm. Bu süreç içerisinde şahsıma ve ekibime gösterilen desteklerden dolayı siz değerli üyelerimize teşekkür ediyorum.

Ülkemizin çok değerli kurumlarından olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ni oluşturan 365 Oda ve Borsanın yöneticilerinden biri olmanın sorumluluğunun farkındayım. Bu sorumluluk çerçevesinde seçimlere hazırlandığımız dönemde “Şeffaf, Yenilikçi ve Güçlü Bir Menemen Ticaret Odası” sloganıyla yayınladığımız 26 Maddelik deklarasyonuz bizim başlangıç yolumuz olacaktır. Bu yolda odamızın, başta siz değerli üyeleri olmak üzere, Meslek Komitelerimiz, Meclisimiz ve Yönetim Kurulumuz en büyük destekçilerimiz arasında yer alacaktır.

Menemen Ticaret Odası olarak başlıca düşüncemiz, kurum kültürü bilincini yaratmayı hepimiz görev olarak hissetmeliyiz. Çünkü kişiler, isimler, binalar değişir. Ancak Menemen Ticaret Odası bir kurum olarak var olmaya devam edecek ve sadece üyelerimize yaptığımız katkılar ve faydalar baki kalacaktır. Oda olarak bizler Menemen ve Foça’da bulunan ticaret erbabına, sanayiciye ne kadar fazla yeni ufuklar, yeni ticaret imkanları açar ve ne kadar destek olursak Menemen Ticaret Odası da o kadar güçlü olacaktır.
Yeni bir döneme sizlerin desteği ile başladık. İnanıyorum ki uyumlu, birlik ve beraberlik içerisinde, çalıştığımız sürece üyelerimize katma değer sağlayan, ticaret alanlarını geliştirmeyi destekleyen örnek bir oda olacaktır Menemen Ticaret Odası...

Başta siz değerli Menemen Ticaret Odası üyelerine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür eder ve daha güçlü bir dönem için Meslek Komitelerine, Meclisimize, Yönetim Kurulumuza ve Oda Personelimize yaptıkları ve yapacakları çalışmalarda başarılar dilerim.

 

İzzet SÜSOY

Menemen Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı

Özgeçmiş

İzzet Süsoy

1966 yılında Ankara´da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara´da tamamladıktan sonra, 1983 yılında üniversite eğitimi için İzmir´e geldi. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümüne kayıt yaptırarak, bu bölümden 1987 yılında mezun oldu. Aynı yıl, aynı üniversitede yüksek lisans eğitimine başladı ve 1989 yılına kadar bu eğitimini sürdürdü.

1989 yılında tekrar Ankara’ya dönen İzzet SÜSOY vatani görevini 1991 yılında tamamlayarak aynı yıl içerisinde bir kamu kurumunda göreve başladı. 1994 yılında kamudaki görevinden ayrılarak Menemen’in Ulukent bölgesinde “Batı Merdane Kauçuk Ltd. Şti.” firmasının ortakları arasına katıldı.

İlçemiz sınırları içerisinde bulunan “Ulukent Sanayi Bölgesi”nde 2003 yılında kurulan Ulukent Sanayicileri Derneği (USAD)’nin bir dönem başkan yardımcılığı ve ardından bir dönemde başkanlık görevini yürüttü.

Menemen Ticaret Odası’nın 2009 yılında gerçekleştirilen seçimleriyle birlikte ilk olarak Oda Meclisine katılan SÜSOY, 2013 yılı seçimlerinde yeniden seçilerek 1,5 Yıl Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, TOBB Delegesi ve Meclis Üyesi görevlerinde yer aldı. Yaklaşık 25 yıldır Menemen’de sanayi ve ticari faaliyetini sürdüren İzzet SÜSOY evli ve iki çocuk babasıdır.

Menemen Ticaret Odası’nın 24/04/2018 tarihinde gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Başkanlığı seçimleri sonucunda İzzet SÜSOY Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilmiş ve halen bu görevine devam etmektedir.

Alternate Text Alternate Text

©2022 Menemen Ticaret Odası - Tüm hakları saklıdır.